Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 234

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                            
   Місто Українка розташоване в центральній частині Київської області на відстані 40 км від м.Києва на правому березі Дніпра, на відстані 5 км. від автомагістралі Київ – Донецьк. На півдні і сході місто оточують дві річки: Козинка та Стугна, що впадають в Дніпро. Сусідніми містами є Обухів, селище Козин та село Трипілля. Площа території міської ради становить 4884 га., територія міста Українка становить 907,5 га. В межі міста входять землі під багатоповерховою та приватною забудовою, під промисловими та комунальними підприємствами, землі громадського призначення, транспорту та зв’язку, технічної інфраструктури, водойми та зелені насадження загального користування, заповідна територія. Українська міська рада – орган місцевого самоврядування, якому адміністративно підпорядковано село Плюти. Чисельність жителів Українки за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року становила 14200 чоловік. Не офіційна чисельність населення у м.Українка становить вже більше 17 тисяч чоловік. Таке збільшення кількості населення пов’язане з вигідним економіко-географічним положенням Українки в центральному регіоні України та в безпосередній близькості до столиці – м.Києва.
   Ласкаво просимо в Українку – місто, яке розташована на правому березі Дніпра, найбільшій і найголовнішій водній артерії України, неподалік від столиці України – міста Києва, що дозволяє нашим мешканцям насолоджуватись свіжим повітрям і тишою вулиць і одночасно відчувати темп життя чотирьохмільйонного мегаполісу. На півдні і сході місто оточують дві річки – Козинка та Стугна, які впадають в Дніпро. Річка Стугна протікає новим штучним руслом, яке створено у зв’язку з будівництвом Трипільської ТЕС.

Історія міста

   Наше місто дуже молоде. Його відлік іде з 1967 року, але місцевість, на якій воно розташувалось, – село Українка має історію більшу на 420 років.Цю місцевість люди обживали здавна. Є археологічні свідчення про проживання тут людей ще за мезолітичного періоду – 25 тисяч років тому.
  Визначальний вплив на розвиток Трипілля і Старої Українки мало спорудження в 1960-х — 1970-х роках на їх територіях Трипільської теплової електростанції (ТЕС), встановленої потужності – 1,8 тис. МВт, і міста трипільських енергетиків — Українки. Проектувальники Трипільської ТЕС подбали про майбутніх жителів, створивши зручний і компактний житловий комплекс на березі Дніпра. Громада та влада дбайливо відносяться до своєї спадщини. В місті створено краєзнавчий музей. Не дивлячись на те, що він займає лише одну кімнату в Дитячій школі мистецтв, він може розповісти багато нового і цікавого про місто, про історію, культуру, етнографію, про відомих людей рідного краю, які тут жили, будували місто і електростанцію.
Про місто
В місті створена "Міська організація ветеранів війни та праці м. Українки", яка бере активну участь у залученні ветеранів з великим життєвим досвідом до громадсько-політичного та культурного життя міста. Організація допомагає підтримувати в доброму стані житловий фонд міста, забезпечує медичне обслуговування ветеранів та організовує культурне дозвілля. Допомагає зберігати у належному стані військові поховання – пам’ятники та обеліски.
   Здоров’я нації – основа процвітання міста. Здоров’ям мешканців Українки опікується районна лікарня, до складу якої входять поліклініка на 500 відвідувань та стаціонар з 5 відділень на 210 ліжок: акушерсько-гінекологічне, дитяче, терапевтичне, неврологічне, інфекційне.
     В с.Плюти відкрився новий сучасний онкологічний центр. Відкриття "Лікарні сучасної онкологічної допомоги" (ЛІСОД) – передовий крок до світової якості в боротьбі з онкологічними захворюваннями. Єдина в Україні та всьому просторі СНД ЛІСОД гарантує повний замкнений цикл профілактичних та діагностичних заходів у лікуванні онкологічних захворювань з залученням всього спектру новітніх західних медичних технологій, досягнень ядерної медицини та молекулярної біології. В лікарні працюють спеціалісти з західних країн, які мають великий досвід в області онкології.
   Доля будь-якої нації, держави у майбутньому залежить від того, якими будуть її люди. А тому завжди потрібно створювати найкращі умови для повноцінного і різнобічного розвитку особистості. І впродовж багатьох років громада міста, педагоги і місцева влада, розуміючи сучасне визначення поняття освіти, роблять все, щоб посіяти ще змалку в людині лише розумне, добре та вічне…. У місті працює три дошкільних навчальних закладів: "Хоровод" , «Сонечко» та "Альонушка". Вони формують і зміцнюють здоров’я дошкільнят через валеологічну освіту та фізкультурно-оздоровчу роботу, там викладають народознавство, хореографію, театральну майстерність, гру на музичних інструментах.
    В місті Українка працює дві загальноосвітні школи, професійно-технічне училище №2, яке є лідером у Обухівському районі з підготовки кваліфікованих кадрів робітничих професій (електрогазозварювальники, слюсарі, верстатники, електромеханіки, монтажники) для всієї Київщини. На базі училища створюється Інститут підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування для всієї країни.
  Обухівське медичне училище готує медичних працівників двох спеціальностей: "Сестринська справа" (кваліфікація медична сестра), "Лікувальна справа"(кваліфікація – фельдшер). Кожного року близько 120 фахівців медицини – випускники училища починають працювати в закладах охорони здоров’я Київської області.
   Українка пишається своєю Дитячою школою мистецтв. У школі створено музичне, образотворче та театральне відділення. Солісти і хори, інструментальні ансамблі учнів і викладачів закладу – постійні активні учасники культурно – мистецького життя міста. Високоякісне задоволення культурних потреб, духовне збагачення та розвиток творчих здібностей працівників Трипільської ТЕС, членів їх сімей та всіх жителів м. Українки – це головна мета Палацу культури "Енергетик", працівники якого своєю роботу сприяють відродженню української національної культури, розвитку всіх видів народного мистецтва.
   Висвітленням усіх подій в місті займаються Редакція газети "Дніпровський проспект", Мультимедійна компанія "Дні-Про", міське телебачення.
   Спортивне життя міста бурхливе й багатогранне завдяки плідній співпраці спорткомітету міста, спортклубів "Зміна" та "Окраїна", Обухівській районній ДЮСШ, спорткомплексу "Енергетик", викладачам фізкультури навчальних закладів.
                  
   Не лише ефективна інфраструктура та вдале розташування приваблює інвесторів. Головним чинником є діяльність органів місцевої влади і безпосередньо Українського міськвиконкому, спрямована на всіляку допомогу інвесторам, на забезпечення організаційно-технологічного супроводу інноваційних проектів. Саме завдяки цьому місто швидко розвивається і зростає, завдяки цьому наша Українка стає всесвітньо відомою і впевнено дивиться у своє майбутнє!